سیاسـی

رئیس جمهوری دستورات لازم برای رسیدگی به مشکلات سیلزدگان را صادر کرد

تهران-ایرنا-رئیس جمهوری در تماس های جدید با وزیر کشور و مسوولین دو استان سیلزده، دستورات تکمیلی را برای تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم این مناطق صادر کرد.


بسیج امکانات برای تسریع عملیات امدادرسانی به مناطق سیل زده

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری در تماس با وزیر کشور و مسئولان دو استان سیل زده، دستورات تکمیلی را برای تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم این مناطق صادر کرد.


اتکا به توانمندی داخلی کلید تبدیل تهدید تحریم به فرصت است

تهران-ایرنا- فعال حوزه کسب و کار دانش بنیان می گوید : برای تبدیل تهدیدِ تحریم به فرصت باید به توانمندی‌های داخلی رجوع کنیم، همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند این به معنای «درون زا و برون نگر بودن» است نه اینکه ارتباط مان را با دنیا قطع کنیم.


استقبال نمایندگان مجلس از اظهارات اخیر رهبری

تهران-ایرنا- برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند: انتقاد اخیر رهبری در باره عملکرد مجلس در خصوص تصویب طرح و لوایح علیه خباثت های آمریکا باب تازه ای را در موضوع نقش مجلس در سیاست خارجی باز می کند.


چند و چون تحقق شعار سال از نگاه کاربران فضای مجازی

تهران- ایرنا- «رونق تولید» با تعیین سمت و سوی حرکت کشور در سال جاری، موجی از بحث و نظرها را درباره چگونگی تحقق شعار سال در فضای مجازی به دنبال آورد.


قطعنامه علیه ایران توسط سوئد سیاسی است

تهران-ایرنا- سفیر ایران در ژنو در واکنش به قطعنامه ارائه شده علیه ایران توسط سوئد در شورای حقوق بشر، با غیرسازنده و سیاسی خواندن این حرکت، به دولت سوئد توصیه کرد به این شیوه زیان بار و تقابلی علیه ملت ایران پایان دهد.


نماینده ویژه رئیس جمهوری عازم مناطق سیل زده گلستان شد

تهران – ایرنا - معاون امور مجلس رییس جمهوری از سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به مناطق سیل زده استان گلستان خبر داد .


ظریف: باید تمرکز بیشتری بر اسلام هراسی و تبعیض داشته باشیم

تهران-ایرنا- وزیر امورخارجه کشور گفت: ما باید تمرکز بیشتری بر اسلام هراسی و تبعیض و همچنین رویه های نفرت پراکن علیه اقلیت های مسلمان داشته باشیم و این موضوع را در هر محفل و مجمعی که ضرورت داشت، نظیر سازمان ملل، شورای حقوق بشر و دیگر سازمان های منطقه ای و بین المللی مطرح کنیم.


٢٠ میلیارد تومان به ٤ استان سیل زده اختصاص داده شد

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت کشور از اختصاص ٢٠ میلیارد تومان جهت مدیریت بحران اولیه به ٤ استان سیل زده گلستان، مازندران، سمنان و خراسان شمالی خبر داد و گفت: در استان گلستان بیش از 6 هزار و ٢٠٠ نفر اسکان اضطراری داده شده اند.


عملیات ارتش برای امدادرسانی در شرق مازندران

تهران- ایرنا- کارکنان پادگان شهدای ارتش واقع در منطقه ساحلی گهرباران ساری پس از بارش برف، ادامه بارش های سیل آسا و افزایش برودت هوا در شرق استان مازندران، با اجرای به موقع عملیات امدادرسانی به کمک مردم سیل زده این استان شتافتند.


قاسمی حادثه تروریستی کابل را محکوم کرد

تهران-ایرنا-سخنگوی وزارت امور خارجه حمله انتحاری روز گذشته گروه تروریستی داعش به برنامه نوروز در کابل را محکوم و با دولت و ملت افغانستان و خانواده قربانیان و مجروحان ابراز همدردی کرد.


آیا پارلمان اصلاح طلبان نهادی انتخاباتی خواهد بود

تهران - ایرنا - یک سال به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و گروه های سیاسی اصلاح طلب فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند، اکنون این سوال مطرح است که نقش پارلمان اصلاح طلبان در این میان چیست؟


تاکید رهبر انقلاب بر تقویت توان بازدارندگی در کانون توجه رسانه های جهان

تهران - ایرنا - سخنرانی نوروزی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد مقدس بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت و تاکید معظم له بر تقویت توان بازدارندگی ایران، از جمله مهم ترین محورهایی بود که در کانون توجه رسانه های جهان قرار گرفت.


نشست فوق العاده همکاری اسلامی خواهان اتحاد علیه اسلام هراسی شد

تهران-ایرنا- وزیر امورخارجه پس از نشست فوق العاده وزاری امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در توییتی نوشت: همگان حادثه تروریستی وحشیانه کرایست چرچ علیه مسلمانان را محکوم کردیم و خواستار اتحاد علیه موج خطرناک نژاد پرستی و اسلام هراسی در غرب شدیم.


مجریان قانون ، مسئله رونق اقتصادی را اصل قرار دهند

تهران-ایرنا- خطیب جمعه تهران گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال در حقیقت سند بالادستی است که قانونگذار و مجریان قانون باید این مساله رونق اقتصادی را اصل قرار دهند و در حد شعار نماند.


چاووش اوغلو: صلح، اساس دین اسلام است

ایرنا- آنکارا- وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه در اجلاس فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی با تاکید بر اینکه ترور و خشونت جایی در هیچ دین و دیدگاه مذهبی ندارد، گفت: صلح پایه و اساس دین اسلام و مهم ترین محور و ویژگی آن است.


وقت زیادی از مدیران ما در جلسات می گذرد

شیراز-ایرنا - رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وقت زیادی از مدیران ما در جلسات می‌گذرد، از مدیران خواهشمندم از جلسات و همایش‌ها بکاهند.


رجبی دوانی: لازمه رونق تولید ملی همت مسئولان است

تهران – ایرنا - پژوهشگر تاریخ اسلام در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: رونق تولید و برطرف شدن مشکلات اقتصادی کشور با همت مسئولان به سرانجام می رسد.


نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی در استانبول آغاز شد

ایرنا- آنکارا - نشست فوق العاده شورای اجریی سازمان همکاری های اسلامی برای بررسی حادثه تروریستی اخیر نیوزیلند، روز جمعه در استانبول و با سخنرانی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که کشورش ریاست دوره ای این سازمان را برعهده دارد، آغاز شد.


وزیران خارجه ایران و ترکیه دیدار کردند

ایرنا- آنکارا- محمد جواد ظریف وزیرخارجه ایران و مولود چاووش اوغلو همتای ترک او روز جمعه و در حاشیه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول دیدار کردند.